Co je to kontroverze?

Slovo kontroverze pochází z latinského controversio (odvozeného od contra-vertere, což znamená obrátit proti) a označuje se tak dlouhodobě vedený názorový spor. Význam slova kontroverze je spor, hádka, či prudká výměnu názorů.

Většinou je nám však známější přídavné jméno kontroverzní.

Kontroverzní povaha, kontroverzní text

Co je kontroverzní, to je sporné. Člověka s kontroverzní povahou lidé milují a zároveň nesnášejí. Kontroverzní text písně má své potulné pěvce, ale také nemilosrdné kritiky. Kontroverzní je každý druhý kousek na módní přehlídce.

Kontroverzním článkem můžeme vytvořit diskutabilní téma, ale nesmíme zapomínat, že se snadno můžeme dostat na tenký led. Myslete na to prosím i při zapojení se do diskuze pod našimi články. Svoboda slova není taková, jakou bychom si přáli.

Proč kontroverzní témata?

Náš seznam kontroverzních témat se bude neustále rozšiřovat s jednou hlavní myšlenkou – pojďme hlasovat a některá témata jednou provždy vyřešit. Netvrdíme, že demokracie je vždy správnou cestou, nicméně hlasování je nejlepší prostředek pro získání názoru lidu. A pokud je i tato myšlenka pro vás kontroverzní, pořád máte k dispozici alespoň témata k diskuzi.

Hranice kontroverze se neustále posunuje

Kontroverze nás doprovází ve všech aspektech života. Protichůdné názory máme v politice, ve filozofii, ve vědě, nalezneme kontroverzi v současné medicíně, žádaná je v umění. Dobře cílená mediální kampaň udělá kontroverzi i z nečekaného tématu. Při čtení našeho webu zjistíte, že se kontroverze týká i běžných životních situací.

Doufáme, že vás při dlouhých chvílích web KONTROVERZE.cz alespoň zabaví.

Také děkujeme za trpělivost. Web je teprve v plenkách, a redakční tým značně omezen.