Je koronavirus COVID-19 přírodního původu?

Naposledy aktualizováno:

Začátkem roku 2020 začal koronavirus řádit ve světě. Naštěstí není možné, aby zmutoval s počítačovými viry, nicméně značně zasáhl i internet. Koronavirus na nás vyskakuje i z míst, kde bychom ho jinak nečekali.

Nechtěli jsme se nechat strhnout vlnou, jenže něco nám vrtá hlavou… Kde se koronavirus vzal? Je přírodního původu, nebo je uměle vytvořený?

Koronavirus jako prostředek mocipánů

Když pomineme otázky, jako kolik lidí koronavirus nakonec dostane, či jak dlouho nás ještě bude omezovat, vznikají nám tu dvě další důležité otázky, které zavání konspirací.

První otázkou je, zda koronavirus není prostředkem ke snazšímu zotročení lidstva (pozn. Funguje náš systém jak má?), nebo prostě jen výmluva pro ekonomickou krizi, která se sem již delší dobu chystala. Je tu, COVID-19, velký strašák, který zabíjí. Strach je jedna ze základních emocí. Ve stínu strachu přijmeme i taková opatření, se kterými bychom jinak značně nesouhlasili. Likvidace menších živnostníků, sledování občanů, projev poslušnosti v podobě nařízení povinného nošení roušky – není tohle to, co každá vláda vždy ocení? My naopak budeme souhlasit s tím, že nemusíme chodit do práce (pozn. Je nutné chodit do práce, abychom se nezbláznili?).

Více vám o tom poví David Icke v rozhovoru pro London Real.

UPDATE: Bohužel, momentálně je video k dispozici pouze v angličtině – překlad byl z Youtube stáhnut kvůli porušování autorských práv. Hrubý přepis toho, co ve videu říká, naleznete v článku David Icke: koronavirus je monstrózní podvod elit | SvobodnéNoviny.eu

Je to sice letitý konspirační teoretik, přesto jeho argumenty zní poměrně rozumně. No, dejme tomu, že je to specialista v oboru, který se naučil velmi dobře přesvědčovat lidi o různých konspiracích.

UPDATE 2: Video bylo smazáno kompletně! Dost zajímavé… Už nám tedy zbývá jen výše odkazovaný článek ze Svobodných novin. 

To, že koronavirus ohrožuje jen starší ročníky, nebo jinak nemocné lidi, je také zvláštní fakt. Milou zprávou může být, že děti jsou celkem mimo ohrožení. Pokud byste měli vytvořit virus, který vystraší lidi, neobětovali byste spíš takové lidi, kteří čerpají se sociálního fondu? Nelze přeci odrovnat všechny. Nebudou lidé, nebude moc.

Tak či onak, pořád se tato teorie nevylučuje s druhou otázkou – je koronavirus přírodní nebo uměle vytvořený? Přeci jen se tu mohl objevit sám od sebe a mocipáni ho mohli prostě jen využít.

Článek o koronaviru z roku 2015

O možnosti úniku koronaviru z Wu-chanské laboratoře jste už pravděpodobně slyšeli. Ve Wu-chanu, prvním městě s nákazou koronaviru, je také Wuchanský virologický institut.

Zajímavý je však článek Chimérický netopýří virus rozvířil obavy z výzkumu | Gate2Biotech.cz. Tento článek pochází z listopadu 2015. Je sice o výzkumu z USA, ale to nic nemění na tom, že se o nějakém takovém viru vědělo už dřív. Nepomáhá ani update redakce Gate2Biotech o tom, že rozhodně v tomto případě nebylo záměrem stvořit biologickou zbraň. Dobře, v tomto případě, ale… Máme tu další konspiraci – koronavirus vznikl v Americe.

Špatná bezpečnostní opatření laboratoře ve Wu-chanu

Nebo tenhle prevít v Americe nevznikl. Prostě koronaviry studovali i ve Wu-chanu. To jsou pak celkem zarážející zprávy o špatných bezpečnostních opatřeních:

COVID-19 mohl zmutovat přírodně. Anebo mohli na buňkách koronaviru dělat pokusy a tenhle mutant mohl utéct. Nebo byl vypuštěn z Wu-chanské laboratoře záměrně?

https://pixabay.com/cs/photos/laborato%C5%99-anal%C3%BDza-diagnostika-2815631/

Spojitost koronaviru a nové 5G sítě

Už jste slyšeli i o této konspiraci? Všechny možné argumenty naleznete na stránkách Stop5G.cz. Zajímavé na tom minimálně je, že mezi první města, kde byla instalována 5G technologie, patří právě i Wu-chan. Dalším argumentem může být, že i dříve používané mobilní sítě nejsou úplně zdravé. Objevují se teorie, že tento virus může být přirozenou reakcí lidského organismu na toto elektromagnetické záření. Na zmíněném webu naleznete mnoho teorií.

Jistou pravdou však je, že už teď existuje mnoho aktivistů, kteří tomu 100 % věří a dělají záškodnické mise na 5G antény. Jaké mají důvody? Nemůže jít i v tomto případě o porušení Norimberského kodexu? Norimberská kodex je dokument vzniklý po druhé světové válce, aby již nedocházelo k pokusem na lidech. Hezky o něm píše Radkin Honzák v článku Pokusná řešení a Norimberský kodex ve svém blogu na Aktuálně.cz (ne ve spojitosti s 5G, pouze zpochybňuje různá nařízení vlády ohledně koronaviru).

První člověk se koronavirem nakazil od jednorožce

Na jednu stranu není dobré situaci podceňovat. Na druhou stranu tu máme skvělý fenomén. Lidi koronavirus fascinuje, podvědomě hledají pohádkové příběhy. Život už nás nudí. Nakonec by byla nejlákavější zpráva, že první člověk se nakazil od jednorožce.

Šířit poplašné zprávy ohledně koronaviru je dokonce trestné. To je samo o sobě semínko pro konspiraci. Přesto je teorií o původu koronaviru mnoho.

Filters Sort

Jak to ale cítíte vy? Myslíte si, že právě matka příroda přinesla tento smrtící virus? Jsou všechny teorie opravdu konspirací?

Hlasujte pod článkem. Váš názor je důležitý.

Zapojte se do diskuze.

Navrhl: Démon

P.S. Menší kontroverzní video na závěr. Víte, jak léčí koronavirus hinduisté v Indii? (Pokud nedáte ani jedno slovo v angličtině – ano, je to kravská moč)

Je koronavirus COVID-19 přírodního původu?

Je koronavirus COVID-19 přírodního původu?

Hlasování již proběhlo. Děkujeme.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments