Líbí se vám baculky?

Naposledy aktualizováno:

Baculky, BBW, tlusté holky – ženy při těle můžeme nazývat různě. Mají své opravdu své obdivovatele, či jde ze stran mužů pouze o náklonnost z nouze? Nejsme už zmateni z mediálního nátlaku abnormální krásy?

Baculky – dříve ideál krásy

Začněme hned jedním z nejstarších důkazů náklonnosti k plnoštíhlým ženám – Věstonické venuši. Tato soška byla nalezena v roce 1925 u Dolních Věstonic (Pálava) a pochází až z doby kamenné. Snad každému se vybaví tato robustní postavička.

Nemusíme však vzpomínat až tak daleko. Baroko (17.-18. století) je profláknuté bujnými tvary. Tehdejší kypré krásky se rozhodně nemusely za pár kilo stydět. A to ani v předchozí renesanci.

Dokonce i v minulém století byly baculky žádané. Symbolem vesnické krásy nebyla hubená modelka, ale pořádná selka, s pořádným zadkem a zdravou barvičkou ve tváři.

Když plnoštíhlé ženy byly poměrně dlouhou dobu přirozeným ideálem krásy, nemůže teď jít o pouhé pomatení smyslů? Hubené krásky na nás útočí odevšad. Ať už jde o biják z Hollywoodu, nebo reklamu, kterou lze spatřit prakticky na každém rohu. Tyhle holky hlavně prodávají, to je jasné. A prodávají dobře – proto jich je všude tak moc. Nemohlo nám to trochu vymýt mozek? (Pozn. Funguje náš systém jak má?)

Z jistých důvodů Ewa Farná ukradla písničku Megan Trainor. Megan je malinko při těle, ale celkem jí to tu sekne. Aneb „Boky jako skříň“ originál.

Úlet s tlustou holkou – snad se to nikdo nedozví

Někteří muži na internetu často cíleně hledají BBW neboli Big Beatiful Women, česky Velké Krásné Ženy. To je další argument pro to, že „každé zboží má svého kupce“. Někdo to má prostě radši do měkkého…

Lister: „Víš, na co bych měl teďka chuť?“

Rimmer: „Na velkou tlustou babu se stehnama jako hroch.“

(Červený trpaslík)

Mnoho jiných však takovým ženám podlehne v návalu silných pudů nebo značném alkoholickém opojení. To pak dochází k různým výčitkám typu „hlavně ať se to nikdo nedozví“, či dokonce „jestli je těhotná, tak se radši zabiju“. Přesto daný jedinec v danou chvíli výčitky neměl. Nejde tedy jen o společenský nátlak? Jakousi všeobecně společensky uznávanou šablonu, že každý chlap má mít po svém boku krásnou štíhlou ženu jak z letáku na plavky, ostatní případy jsou hodny posměchu?

Existují i extrémy. Více o neskutečné touze po tuku v následujícím videu:

Plnoštíhlá žena – hubený kluk

Takové dvojice lze poměrně často vidět, a už to ani není podivné. Každý si může vybrat svého partnera dle své libosti (pozn. Uznáváte klasické pojetí vztahu a rodiny?). Je možné, že na svém protějšku hledáme to, co sami nemáme. Tyto případy by to akorát potvrzovaly.

Stejně jako opačný případ: hubená žena – plnoštíhlý muž. V tomto případě však může jít i o jistou dávku zajištění ze strany muže. Aneb ženy mají v tomto ohledu jiné preference…

Mají baculky jiné přednosti?

Baculka vám pravděpodobně dobře uvaří. Celkově může mít větší sklony k pohodovému domovu.

Najdeme i hrdé, sebevědomé plnoštíhlé ženy, pravdou však je, že drtívá většina žen svůj vzhled přehnaně řeší. Dnešní ideál krásy sršící ze všech stran může ženám při těle ubírat na sebevědomí. To může vést k dalším důvodům, proč se baculky o své partnery (ve všech ohledech) o něco více starají.

Pokud plnoštíhlá žena nemá navíc charisma a kouzlo osobnosti, je nemilým faktem, že všeobecně dají muži přednost ženě, která má o pár kilo méně. Ale nezoufejte, plnoštíhlí muži jsou na tom ještě o něco hůř.

Některé baculky by dokázaly svést i muže, který je normálně na štíhlé...
Některé baculky by dokázaly svést i muže, který je normálně na štíhlé…

Líbí se vám baculky?

Všeobecně se zdá, že vedou štíhlé ženy. Média jsou toho důkazem. Nebo jde o dlouholetou kampaň, která nám pochroumala základní pudy?

Leckdy muži hovoří tak, aby danou ženu neurazili. Trošku teď přimhuřme oči nad faktem, že každá žena je krásná. Využijme anonymního hlasování. Líbí se vám baculky / plnoštíhlé ženy / tlusté holky / BBW? Vzrušuje vás pohled na pořádné ženské tvary?

Hlasujte v jedné jednoduché otázce pod článkem.

Či seberte kuráž a zapojte se do diskuze.

Filters Sort
Líbí se vám baculky?

Líbí se vám baculky?

Hlasování již proběhlo. Děkujeme.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments